produkty capawood
przetestowane w alpach
Długa tradycja budownictwa drewnianego w Austrii sprawia, że to właśnie stąd pochodzi nasze doświadczenie w zakresie ochrony drewna na wysokościach ponad 3000 m nad poziomem morza, w najróżniejszych warunkach atmosferycznych. Niezależnie czy w dolinie, czy na eksponowanym zboczu, drewno na otwartym terenie musi wytrzymywać krótkie, chłodne lata i długie, śnieżne zimy. Austriackie Alpy to idealne miejsce, gdzie zostały wypróbowane profesjonalne produkty z linii CapaWood w realnych warunkach.

Od dziesięcioleci na podstawie wszechstronnych doświadczeń praktycznych i badawczych dążymy do jak najlepszej ochrony drewna i powierzchni drewnianych. Dzięki stałej współpracy z austriackimi profesjonalistami, Caparol może poszczycić się wszechstronną wiedzą i kompetencjami w zakresie ochrony drewna. Nasze centrum badawczo-rozwojowe w górnoaustriackim Perg niedaleko Linzu, bezpośrednio współpracuje z przemysłem drewnianych materiałów budowlanych oraz lokalnymi stolarzami i cieślami.

Gremium ekspertów z 20 krajów oraz posiadane wyniki międzynarodowych testów odporności na czynniki klimatyczne sprawiają, że Austria jest centrum całej naszej wiedzy i doświadczenia technicznego.