przeczytaj
porady ekspertów
Jak profesjonalnie zabezpieczyć altanę ogrodową?
Bez względy na to czy zabezpieczamy altanę z desek czy z bali, przystępując do zabezpieczenia należy wyczyścić jej powierzchnię. 
więcej
W jaki sposób malować meble drewniane, aby posłużyły nam na długie lata?
Warto postarać  się o to, aby meble ogrodowe były odpowiednio zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych. Lazura ochronna pozwala na szybką i łatwą renowację drewnianych elementów. 
więcej
Jak zabezpieczyć deski tarasowe na balkonie?

Drewniany taras czy balkon narażone są na negatywny wpływ czynników atmosferycznych, co powoduje szarzenie drewna czy nawet rozwój niszczących jego strukturę grzybów.

więcej
Co decyduje o jakości drewna montowanego na elewacji?
Drewno przeznaczone do montażu na elewacji powinno być w staranny sposób wysuszone i wyselekcjonowane. Dobór odpowiednio przygotowanego surowca przedłuży trwałość zmontowanej drewnianej elewacji.
więcej
Czy kolor produktu do drewna wpływa na trwałość powłoki?
Dobór koloru elewacji, szczególnie tej wykonanej z drewna, ma decydujące znaczenie na jej trwałość. W tym wypadku mówimy o uszkodzeniu ligniny powodowanym promieniowaniem UV.
więcej
Jaki rodzaj drewna należy wybierać w zależności od jego przeznaczenia.
Drewno trzymające wymiar jest najbardziej wymagającym drewnem do zabezpieczenia na elewacji. Poza wymogiem zachowania bezwarunkowo odpowiedniej wilgotności
więcej
Jak przygotować zażywiczone deski do malowania?
W zasadzie zażywiczone drewno nie nadaje się w ogóle do malowania. Jednak nie raz spotykamy się z deską, w której jest kilka sęczków i głównie tam mamy problem z przyjęciem impregnatu.
więcej
Czy każde drewno trzeba impregnować?
Impregnat ma zabezpieczać wysuszone drewno przed wodą oraz uniemożliwić rozwój grzybów, które w formie przetrwalnikowej mogą znajdować się w drewnie (np. sinizna wtórna).
więcej
Jak malować deski elewacyjne lakierobejcą / lazurą, żeby kolor był jednolity?
Przyczyną nierównomiernego koloru lazury/lakierobejcy na elewacjach jest głównie zbyt szybkie schnięcie (choć czasem też nierównomierna chłonność deski).
więcej